Być może przeciętny użytkownik drukarki laserowej o tym nie wie, lecz na rynku oprócz tylko oryginalnych tonerów do drukarek istnieją również zamienniki, a nawet tonery, które są ponownie nabijane. Czym się charakteryzują poszczególne modele i co najważniejsze, który z nich szczególnie mocno można polecić jako ten warty kupienia?

Oryginalny toner do drukarki

Oryginalne tonery do drukarek to oczywiście produkty w pełni bezpieczne, sygnowane certyfikatami producenta, a często także posiadające gwarancje. Poleca się je przede wszystkim tym osobom, które chcą mieć pewność, że używane przez nich toner jest najwyższej jakości i nie będzie z nim nigdy problemów. Są one bardzo ważne wtedy, gdy posiada się nową drukarkę jeszcze na gwarancji. Oczywiście wadą takich tonerów jest ich wysoka cena.

Zamienniki tonerów do drukarek

Zamienniki tonerów drukarek często są demonizowane i przedstawiane jako produkty bardzo niskiej jakości, które mogą nawet spowodować zniszczenie drukarki. Jest to jednak błąd, choć nie zupełna nieprawda. Faktycznie zdarzają się na rynku zmieniki, które cechują się naprawdę złą jakością wykonania i które mogą zabrudzić kartkę, wałek, czy też nawet uszkodzić drukarkę. Warto więc podczas kupowania zamiennika zwrócić uwagę na jego cenę, ponieważ już te ze średniej półki cenowej często produkowane są w tej samej fabryce co oryginał i cechują się naprawdę doskonałą jakością. Natomiast tych najtańszych lepiej unikać, ponieważ ryzyko podczas korzystania z nich jest naprawdę bardzo wysokie.

Ponownie nabijane tonery do drukarek

Na koniec pozostaje najbardziej zagadkowy rodzaj tonera, czyli ten, który jest ponownie nabijany. Na czym to polega? W sytuacji, gdy dotychczasowy toner się wyczerpie, zamiast wyrzucać jego opakowanie, można się z nim udać do specjalnego punktu nabijania. Tam po otworzeniu opakowania, toner zostaje uzupełniony, a opakowanie zamknięte. Jest to usługa dość szybka, a przede wszystkim naprawdę tania. Czy można ją jednak polecić? Niestety nie ponieważ bardzo często zdarza się tak, że taki toner zwyczajnie wysypuje się z pojemnika, brudząc dosłownie wszystko w swojej okolicy. Oczywiście oznacza to także ogromne ryzyko uszkodzenia swojego urządzenia.

Podsumowanie

Kupienie odpowiedniego tonera do drukarki jest zadaniem dość trudnym. Można je sobie jednak sporo ułatwić, a wystarczy tylko zapoznać się z dostępnymi na rynku rodzajami tonerów, a także z tym, czego powinno się przy okazji ich kupowania unikać. Dzięki temu da się w prosty, a co najważniejsze skuteczny sposób wyposażony się w nowy i wydajny toner.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://print24.com.pl.

Comments are closed.