Meble tarasowe drewniane są mile widziane w każdym ogrodzie, niezależnie od stylu, w jakim jest on zaprojektowany. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stołom wykonanym z egzotycznej odmiany – drewna tekowego. Dlaczego warto wymienić dębowy czy sosnowy komplet właśnie na meble z teczyny? Sprawdź!

Meble tarasowe drewniane na długie lata

Meble tarasowe drewniane na skutek długotrwałego kontaktu z wodą i mrozem mogą niszczeć – tracić swoją barwę, wypaczać się, pęcznieć lub pękać. Okazuje się, że modele wykonane z egzotycznych surowców, a w szczególności teczyny, wykazują znacznie większą odporność na czynniki zewnętrzne. Swoją nieprzeciętną trwałość zawdzięczają wysokiemu stężeniu kwasu krzemowego i substancji oleistych. Dzięki nim stoły tekowe są twarde, nie niszczeją na skutek ekspozycji na promieniowanie UV, skrajne temperatury i opady. Co ciekawe, drewno skutecznie opiera się działaniu ostrych środków chemicznych. Z czasem powierzchnia stołu może pokryć się srebrzystym nalotem. Nie jest to wada czy następstwo niewłaściwej pielęgnacji, ale wynik naturalnych procesów. Z czasem nowy stół zyska jeszcze szlachetniejszego wyrazu. Meble z teczyny należy regularnie impregnować specjalnym, bezbarwnym olejem.

Stoły tarasowe i meble rattanowe Vimine – jakość, która zaskakuje 

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz solidne, efektowne i ekologiczne stoły tekowe? Poszukiwania zacznij od przejrzenia katalogu marki Vimine! W kolekcji czołowego producenta znajdziesz okrągłe i prostokątne stoły z surowca odzyskanego w procesie recyklingu oraz krzesła, fotele i dodatki z rattanu. Stoły drewniane i meble rattanowe Viminetworzone są w całości ręcznie według oryginalnych projektów. 

Comments are closed.

ldude.pl gesduo.com Industrialny dębowy stół do salonu