Nie łatwo jest urządzić kuchnię, gdzie wszystko będzie ze sobą współgrało. Architekci proponują różne układy kuchenne, które należy dopasować do potrzeb pomieszczenia. Jedną z propozycji jest kuchnia w kształcie litery U. 

Funkcjonalne aranżacje kuchenne

Kuchnia w kształcie litery U dedykowana jest do pomieszczeń na kształt prostokąta lub kwadratu. Jeżeli chodzi o kolorystykę, to mamy już do wyboru pełną dowolność. Chociaż w pierwszej kolejności stawiajmy na funkcjonalność i ergonomię, dzięki czemu gotowanie będzie sprawiało nam ogromną radość. W tego typu zabudowie można zdecydować się na dolną zabudowę kuchenną, ale można także wybrać dolną i górną zabudowę. Wszystko zależy od potrzeb domowników, jak również od wielkości pomieszczenia. Dolna zabudowa doskonale spisuje się w dużych pomieszczeniach, gdzie nie ogranicza nikogo przestrzeń.

Kuchnia w kształcie litery U z wyspą kuchenną

Tego typu układ kuchenny doskonale odnajduje się z wyspą kuchenną. Przy czym, tego typu rozkład mebli sprawdza się jedynie w dużych kuchniach. Wyspa kuchenna może stać się blatem roboczym, ale lepiej wykorzystać go jako stół, gdzie będzie można spożywać wspólnie posiłki. Przynajmniej będzie można zrezygnować z zakupu dodatkowego stołu. Przy takiej wyspie dobrze prezentować się będą wysokie hokery, czyli wysokie stołki barowe. Hokery projektuje się na wzór nowoczesny, jak również w stylu klasycznym, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do wystroju całej kuchni. Warto przemyśleć więc taki funkcjonalny układ kuchenny.

Comments are closed.

zobacz wiecje cejamesstudios.com crx.pl