Wibroterapia jest coraz bardziej popularną formą leczenia bólu kręgosłupa. Ogólnie rzecz biorąc można ją także zastosować do poprawy krążenia, a także zniwelowania bólu w każdym miejscu ciała. Szczególnie ludzie pracujący w biurze upodobali sobie ten sposób poprawy stanu zdrowia. Wielogodzinna pozycja siedząca i brak ruchu to powody zainteresowania się wibroterapią.

 

Charakterystyka wibroterapii

 

Wibroterapia to nic innego jak zabieg fizykoterapeutyczny. W zależności od potrzeb można go zastosować zarówno miejscowo, jak i ogólnie. Ze względu na swoje bezpieczne oddziaływanie, zyskała dużą popularność w diagnozie, a także leczeniu chorób. Również sportowcy przekonali się o zbawiennych mocach wibroterapii, szczególnie w rehabilitacji po różnego rodzaju kontuzjach.

 

Aby dostarczyć odpowiedni bodziec wynikający z aplikacji tej formy rehabilitacji, najczęściej stosowanymi pozycjami podczas zabiegu są: stojąca na specjalnej platformie, siedząca na krześle wibracyjnym oraz leżąca na odpowiednio wyprofilowanym łóżku. Można także użyć specjalistycznych materacy i kamizelek.

 

Po wcześniejszym rozpoznaniu bólu i miejsca docelowego zabiegu, należy dokonać jego wyboru. Właściwy efekt leczniczy możemy uzyskać poprzez wibroterapię liniową, oscylacyjną, a także cykloidalną. Ponadto zakres wpływu tego typu terapii możemy podzielić na wibrację całego ciała oraz wibroterapię ogniskową.. Można również połączyć oba te zakresy, aby zintensyfikować efekt wibracji.

 

Vitberg – urządzenia do wibroterapii

 

Stosując urządzenia Vitberg możemy w znacznym stopniu zredukować ból w różnych miejscach ciała, a także poprawić krążenie. Zabieg tego typu będzie bardzo pomocny przed zastosowaniem kinezyterapii, jako forma przygotowania do niego. Wielu sportowców, aby poprawić napięcie mięśniowe, stosuje Vitberg w zależności od uprawianej dyscypliny sportowej.

 

Wibroterapia ma zbawienne działanie na nasz kręgosłup, a także doskonale poprawia krążenie i niweluje ból po różnego rodzaju kontuzjach i dolegliwościach mięśniowych. Siedzący tryb życia, a szczególnie praca biurowa powodują, iż ten sposób leczenia stał się podstawą w efektywnym przywracaniu pełnej zdolności ruchowej. Ból pleców potrafi być uciążliwy i z pomocą przychodzą urządzenia Vitberg.

Comments are closed.

crx.pl zobacz wiecje 802.org