Jak urządzić jadalnię? Na co powinno zwracać się uwagę? Niezależnie od tego jaki mamy metraż dostępny, należy pamiętać o tym, aby wybrać właściwe meble do jadalni, które będą pasować do całego wystroju wnętrz.

Meble do jadalni ze stołem

Nie ma co zaprzeczać, że oglądając meble do jadalni, pierwsze na co musimy zwrócić uwagę jest stół. On jest najważniejszym punktem odniesienia. Aby móc ułatwić sobie sprawę stół należy wybrać prostokątny, ponieważ nie będzie problemu z tym, aby móc dosunąć go do ściany, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu zostanie wykorzystany każdy centymetr. Do tego warto od razu zwrócić uwagę na stół, który będzie miał rozsuwany blat. Kiedy przyjdą goście zawsze znajdzie się dodatkowa przestrzeń do tego, aby móc posadzić ich przy wspólnym stole. Stawiając stół w jadalni nie możemy zapomnieć o tym, aby pozostawić swobodną przestrzeń pomiędzy ścianą a krzesłem, która powinna wynosić minimum 75cm.

Meble do jadalni z wygodnymi krzesłami

Biorąc pod uwagę meble do jadalni nie można zapomnieć o tym, że przydadzą nam się krzesła do stołu. Można je od razu zakupić z pasującym stołem lub w fazie drugiej – kiedy to będzie można dopasować je wysokością, jak również stylistyką do stołu. Siedzisko krzesła powinno znajdować się na wysokości pomiędzy 45 a 49 cm od podłogi. Nie można zapomnieć o tym, że każda osoba przy stole powinna mieć zapewnione łącznie ok. 60 cm swobody, dzięki czemu będzie mogła mówić o spożywaniu posiłku w wygodnych i komfortowych warunkach. 

Comments are closed.