Chcąc zaaranżować ciekawe miejsce wypoczynkowe blisko domu nie trzeba wiele – dysponując tarasem czy ogrodem wystarczy zakupić dopasowany do naszych potrzeb komplet wypoczynkowy mebli ogrodowych. Elementem, który zmieni odbiór tarasu czy ogrodu bez wątpienia jest palenisko na taras. Czym są paleniska? Jakie paleniska proponują nam topowi producenci? Czym nowoczesne palenisko na taras różni się od klasycznych ognisk?

Palenisko na taras – bezpieczny punkt na tarasie

Palenisko na taras stworzono z myślą o osobach, które klimat wakacyjnych ognisk chciałyby przenieść na własny taras. Palenisko na taras to produkt bezpieczny w użytkowaniu, którego zasada działania opiera się na gazie. Palenisko na taras wyposażone jest w elektroniczny zapłon, co znacząco ułatwia użytkowanie produktu. Wysokość płomienia może być regulowana przy pomocy dedykowanego pokrętła, a samo palenisko nie wytwarza dymu czy iskier, jest więc bezpieczne w użytkowaniu. Klasyczne polana drewna w przypadku takiego paleniska zastępują polana ceramiczne, wspaniale imitujące naturalne drewno. Palenisko pozwoli na stworzenie wyjątkowego klimatu na naszym tarasie szczególnie wieczorami, kiedy robi się już chłodno. Ogień rozświetli taras i pozwoli na ogrzanie. 

Jak chronić palenisko na taras?

Współcześnie nie musimy martwić się, w jaki sposób chronić nasze meble ogrodowe i elementy wyposażenia ogrodu. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych pokrowców ogrodowych możliwe jest zabezpieczenie paleniska przed wilgocią, osiadaniem brudu. Pokrowiec na palenisko na taras skutecznie ochroni urządzenie przed uszkodzeniami i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Pokrowiec wykonany jest z tkaniny poliestrowej. Niewielki ściągacz pozwoli na lepsze dopasowanie tkaniny pokrowca do kształtu mebla. 

Comments are closed.