W większości domów oraz lokali użytkowych, kwiaty są nieodłącznym elementem aranżacji. Wprowadzają one do wnętrza barwy i świeżość, co sprawia, że pomieszczenie nabiera temperamentu. Od dawna popularne są kwiaty w donicach, które w zależności od gatunku oraz pielęgnacji, mogą przetrwać wiele lat. Wart jednak również zadbać o oprawę kwiatu. Obecnie bardzo popularne są nietuzinkowe donice, w różnorodnych barwach i kształtach. Dużym zainteresowaniem cieszą się również donice Lechuza. Czym one właściwie są?

Czym są donice Lechuza?

Donice Lechuza to innowacyjne rozwiązanie służące do pielęgnowania roślin. Cechują się one nie tylko niespotykanym designem, lecz przede wszystkim systemem nawadniania. Ze względu na dużą pojemność oraz bardzo ciekawy wygląd, nadają się one nie tylko do przestrzeni domowej, lecz także do przestrzeni komercyjnej – w biurach, hotelach czy restauracjach. Ze względu na szeroki wybór donic Lechuza na rynku, można idealnie dopasować ten element do całej aranżacji. Obecnie dużą popularnością cieszą się bardzo duże, wolnostojące donice Lechuza, które przeznaczone są do wysokich roślin, o rozłożystych liściach. Szeroki asortyment tych produktów sprawia, iż można wybrać donice duże lub mniejsze, w różnorodnych kształtach, takich jak kwadratowy czy okrągły, a także w wielu barwach oraz rodzajach faktury – matowe lub z połyskiem. Podczas wyboru pamiętać jednak należy, by donica wielkością odpowiadała roślinie i dobrze ją zabezpieczała.

Jak działa donica Lechuza?

Zasada działania tego typu donic jest bardzo prosta. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, a roślina będzie otrzymywała odpowiednie ilości wody nawet do 12 tygodni, bez potrzeby jej uzupełniania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób, które często zapominają o podlaniu kwiatów, a także idealnie sprawdza się w przypadku dłuższych wyjazdów. Co ciekawe, rośliny same aplikują sobie taką ilość wody i substancji odżywczych, jakie są optymalne dla ich właściwego rozwoju. Pamiętać należy, by dobrze dobrać rozmiar donicy do gatunku rośliny, by ilość wody w zbiorniku adekwatna była do potrzeb danej rośliny.

Jak widać, donice Lechuza cechują się nie tylko bardzo nowoczesnym i eleganckim designem, który korzystnie wpływa na całą aranżację wnętrza lub tarasu, lecz także jest to duże ułatwienie podczas pielęgnacji roślin. W zasadzie pamiętać tylko należy, by co jakiś czas uzupełniać zbiornik wody, a roślinka sama będzie rosła, jak w naturalnym środowisku. Donice te doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, warto zatem wziąć pod uwagę ten produkt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.