Chcąc gotować lepiej i zdrowiej warto szukać nie tylko wartościowych produktów spożywczych, ale również dobrej jakości garnków. Dzisiaj komplety garnków wspierać nas będą w codziennym gotowaniu i sprawią, że przygotowywanie potraw stanie się przyjemnością. Jakie garnki wybrać, aby mieć pewność ich najwyższej jakości? Warto sprawdzić oferty najlepszych producentów!

Garnki kuchenne ze stali nierdzewnej 

Nie ma wątpliwości, że najchętniej kupowanymi dzisiaj kompletami są garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Takie garnki są zabezpieczone przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, korozją czy wysokimi temperaturami. Warto również mieć na uwadze, że takie garnki bez trudu wyczyścimy w zmywarkach domowych. Garnki stalowe nowej generacji to jednak nie tylko trwały materiał – producenci postawili na liczne innowacje. Zestawy garnków są dzisiaj uzupełniane o dodatkowe elementy, takie jak dyski w dnach. Dzięki dyskom możliwe jest szybsze i równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka, co przekłada się na szybsze przygotowanie potrawy oraz na oszczędność energii. Garnki uzupełniono o liczne dodatki, które pozwalają na wygodniejsze gotowanie: rączki i uchwyty z antypoślizgowych tworzyw pozwolą na bezpieczne podnoszenie i przenoszenie garnków. Wewnętrzne miarki do odmierzania płynów sprawią, że precyzyjnie dobierzemy ilość wody. Sprawdzą się również cedzaki i lejki. 

Idealnie pasujące pokrywki

By jeszcze bardziej ułatwić gotowanie czy smażenie garnki i patelnie posiadają dedykowane pokrywki. Są one tworzone ze szkła hartowanego, które zabezpieczone jest przed wysoką temperaturą. Niewielki odpowietrznik sprawia, że możliwe jest odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie płynu. Pokrywki idealnie pasują do rantów garnków i zapewniają ich szczelność.

Comments are closed.