Kuchnia urządzona w sposób nowoczesny to miejsce, które pozwala na realizowanie nawet najbardziej śmiałych, kulinarnych pomysłów. Kuchnia powinna być też przestrzenią, gdzie po prostu czujemy się dobrze. Jak zaprojektować kuchnię, by miejsce to pozwalało na wygodną pracę, ale też odpoczynek z filiżanką kawy w ręku?

Duże kuchnie – wiele możliwości

Większe pomieszczenia kuchenne dostępne są przede wszystkim w domach jednorodzinnych. Okazuje się, że zaaranżowanie takiej kuchni jest z jednej strony łatwe, z drugiej – problematyczne. Duża przestrzeń daje wiele możliwości, jednak łatwo tu popełnić błąd złej aranżacji i marnowania przestrzeni. Warto odpowiednio zaaranżować takie kuchnie – meble powinny być dopasowane do potrzeb, dawać możliwość przechowywania jak największej ilości przedmiotów. Nowoczesne meble kuchenne to szeroki wybór szafek stojących i wiszących, regałów, słupków, ale też nowoczesnych szuflad czy koszy cargo. Warto wspomnieć, że nowoczesne meble tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych o określonej grubości. Są one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, ścieraniem, ale też przed odkształcaniem. Płyty pokrywane są lakierami, laminatami – szeroki wybór tworzyw i kolorów pozwoli na wykreowanie kuchni marzeń. Wewnątrz szafek i szuflad zastosowano nowoczesne akcesoria, takie jak prowadnice z cichym domykiem czy zawiasy z hamulcem.

Wyspa w dużej kuchni – prosty sposób na niebanalne wnętrze

Jedną z ciekawszych propozycji do nowoczesnych kuchni są wyspy kuchenne. To nic innego jak duża, wolnostojąca szafka, która w swoim wnętrzu pomieści wiele garnków, patelni, przyborów kuchennych. Wyspa posłuży na kilka sposobów. Przede wszystkim jest to przestrzeń robocza – blat wyspy będzie idealną przestrzenią do pracy. Dodatkowo wyspa może też być stołem do podawania posiłków – wystarczy dopasować do niej odpowiednie krzesła.

Comments are closed.