Uszkodzenia jezdni to powszechny widok na polskich drogach. Na szczęście prace remontowe trwają coraz krócej, a same remonty nie są już tak bardzo uciążliwe dla kierujących. Dlaczego konieczne jest remontowanie dróg? Czy remonty muszą być odpowiednio zaplanowane?

Dlaczego prowadzone są remonty dróg?

Remonty dróg planowane są wtedy, kiedy jakość nawierzchni jezdni stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia użytkowników, tj. kierujących pojazdami mechanicznymi. Uszkodzenia jezdni to przede wszystkim dziury, ale też koleiny, które powstają na skutek jazdy ciężkich samochodów ciężarowych po konkretnym odcinku drogi. Remonty mogą dotyczyć także poszerzania pasów jezdni czy rozbudowy węzłów komunikacyjnych.

Tymczasowe znaki drogowe i znaki ostrzegawcze

By możliwe było zapewnienie bezpieczeństwa pracy osób zatrudnionych podczas remontu drogi, konieczne jest stworzenie odpowiedniej, buforowanej przestrzeni. W tym celu wykorzystywane są tymczasowe znaki drogowe oraz bariery, które umożliwiają wygrodzenie pasa jezdni czy pobocza. Tymczasowe słupki mogą wyznaczać tymczasowy pas ruchu, ale też wydzielać pasy wyłączone z ruchu. Dzięki możliwości używania tymczasowych znaków drogowych kierujący są ostrzegani przed robotami drogowymi na kilkaset metrów przed faktycznymi utrudnieniami. Stosowanie znaków tymczasowych jest możliwe dzięki podstawom pod tymczasowe znaki drogowe.

Jak tworzone są gumowe podstawy drogowe?

Nowoczesne podstawy drogowe to produkty odporne zarówno na zmienne warunki atmosferyczne, jak również na uszkodzenia mechaniczne. Gumowe podstawy drogowe tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu – to prosty sposób na to, by powtórnie wykorzystać tworzywa sztuczne i lepiej chronić środowisko. Podstawy oferowane przez markę Nicrobase to podstawy modułowe 0 ich konstrukcja pozwala na łączenie ich ze sobą, tworząc tym samym długą i stabilną odstawę, np. pod duże tablice informacyjne na autostradach. Podstawy wykonane z tworzyw sztucznych dostępne są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. W ten sposób możliwe jest dopasowanie produktu do konkretnych potrzeb. waga podstaw sprawia, że nie ma konieczności dodatkowego dociążania ich piaskiem.

Gumowe podstawy drogowe dopasowane do potrzeb

Warto wspomnieć, że gumowe podstawy drogowe posiadają uniwersalne otwory montażowe. Oznacza to, że możliwe jest mocowanie na nich klasycznych znaków pionowych, jak również słupków ostrzegawczych czy mniejszych i większych tablic informacyjnych. Atutem podstaw jest też fakt, że można je wygodnie składować – ich kształt pozwala na ustawianie ich jedna na drugiej.

 

Comments are closed.