Ubezpieczenie szkolne to rodzaj polisy, który dedykowany jest dla dzieci i młodzieży uczącej się. Polisa taka oferowana jest rodzicom i opiekunom tuż po rozpoczęciu roku szkolnego w placówkach oświatowych. Warto wiedzieć, że poza opcją kupna polisy w szkole możemy również samodzielnie zainteresować się tym tematem i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to polisa, którą objąć można zarówno dzieci w wieku szkolnym, licealnym, studentów do 26 roku życia. Warto wiedzieć, że warunki polisy pozwalają także na ubezpieczenie przedszkolaków czy dzieci tuż po narodzinach. Dzięki temu mogą być one kompleksowo chronione przed nieszczęśliwymi wypadkami. Ubezpieczenie szkolne chroni przez cały rok – warto wspomnieć, że „działa” ona zarówno w szkole, podczas lekcji, wyjazdów klasowych, ale też w czasie wolnym od zajęć, w czasie ferii zimowych czy wakacji. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, jednak olbrzymia ilość rodziców i opiekunów decyduje się na zakupienie takiej polisy. Czy ubezpieczenie szkolne jest drogie? Wszystko zależy od zakresu ubezpieczenia – im szerszy zakres, tym składka jest wyższa.

Jakie zagadnienia obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Klasyczne ubezpieczenie szkolne w wersji podstawowej obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków oraz śmierć ubezpieczonego. W rozszerzonym zakresie opieka jest znacznie bardziej kompleksowa. Ubezpieczone dziecko będzie mogło skorzystać z pomocy psychologicznej, jak również jednorazowego świadczenia np. w wyniku pogryzienia przez psa czy ukąszenia przez żmiję. Warto również zwrócić uwagę na zwrot kosztów korepetycji, które dziecko musiało odbyć w wyniku niemożności dotarcia na zajęcia szkolne. Zwrot kosztów może obejmować też zakup okularów korekcyjnych.

Comments are closed.