Takie, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na tego typu pytanie, ponieważ każdy kierowca jest inny. Podobnie jak jego samochód, który musi mieć ubezpieczenie OC/AC.

(Nie)obowiązkowe ubezpieczenie OC/AC

Warto już na samym wstępie przypomnieć, że tylko i wyłącznie polisa Odpowiedzialności Cywilnej zaliczana jest do grona obowiązkowych. Tak, aby w razie wystąpienia kolizji na drodze, można było wypłacić odszkodowanie osobom, jakie ucierpiały w ramach danego incydentu. Nie można zapomnieć o tym, że OC jest obowiązkowe, a za jego brak nałożone są mandaty finansowe. Wysokość takiego mandatu uzależniona jest po części od długości okresu, w jakim nie posiadało się polisy oraz od rodzaju pojazdu mechanicznego. Z największymi karami finansowymi muszą mierzyć się właściciele pojazdów ciężarowych.

Dodatkowe polisy na samochód

Ubezpieczenie OC/AC są ze sobą na ogół powiązane. Wielu właścicieli pojazdów mechanicznych przyznaje, że na ogół bywało tak, iż odwiedzając agenta ubezpieczeniowego, w celu wykupienia OC, otrzymali propozycję AC. Nie jest ona obowiązkowa i jeżeli ktoś czuje, że nie ma potrzeby jej wykupienia, nie musi się na to decydować. Aczkolwiek, warto jednak przemyśleć obecność Autocasco – w szczególności, że z OC nikt nie dostanie złamanego grosza. W wielu przypadkach AC jest w stanie pokryć szkody, jakie spowodował sprawca wypadku, więc tym bardziej warto przemyśleć obecność takiej polisy na własny pojazd mechaniczny. 

 

Comments are closed.

https://alfredotavares.com/garnki-na-indukcje-jak-je-rozpoznac-i-wybrac-najlepszy-komplet/ https://xann.pl/sitemap https://cream-browser.net/nowoczesne-okna-drewniane-gdzie-sprawdza-sie-najlepiej/