Branża kostiumów kąpielowych rozwija się w zastraszającym tempie. Firmy prześcigają się w wymyślaniu nowych wzorów i modeli kostiumów, które mają przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta. Niestety to, jak leży dany strój kąpielowy, jest w głównej mierze zależne od typu sylwetki, jaki posiada kobieta.

Jakie można wyróżnić rodzaje figury?

Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów kostiumów kąpielowych. By wyglądać korzystnie i optycznie wyszczuplić lub zakamuflować defekty urody, warto wybrać taki model stroju, który będzie odpowiedni do typu figury. Nie każda kobieta będzie bowiem wyglądać korzystnie w stroju dwuczęściowym, natomiast wkładając odpowiedni strój jednoczęściowy, może w prosty sposób ukryć wystający brzuch lub inne niedoskonałości sylwetki. Dlatego też tak ważne jest ustalenie, jaki typ figury posiada kobieta. Jest to najważniejszy aspekt pozwalający na dobranie idealnego kostiumu kąpielowego. Można wyróżnić cztery, podstawowe typy figury. Kobiety cechujące się figurą typu jabłko mają z reguły wąskie biodra, natomiast dużo szersze ramiona i biust. Figura gruszki to z kolei szerokie biodra i masywne uda, które są nieproporcjonalne do wąskich ramion. Najbardziej kobiecym typem figury jest klepsydra, która cechuje się podkreśloną talią i równymi rozmiarowo biustem i biodrami. Ostatnim typem figury jest papryka, czyli figura cechująca się szerokimi ramionami i biodrami, lecz bez wcięcia w talii.

Typ figury – dobór kostiumu kąpielowego

To, jaki typ figury posiada kobieta ma kluczowe znaczenie w doborze kostiumu kąpielowego. Można bowiem w zależności od figury postawić na stroje jednoczęściowe lub dwuczęściowe. Kostiumy kąpielowe jednoczęściowe są dobrym rozwiązaniem dla pań, które chciałyby zakryć zbyt duży brzuch lub po prostu nie lubią odsłaniać tak wiele. Z kolei kostiumy kąpielowe dwuczęściowe są często bardziej skąpe, skierowane do kobiet odważnych, żyjących w zgodzie ze sobą i lubiących swoje ciało. Oczywiście istnieją także modele kostiumów kąpielowych dwuczęściowych, które doskonale maskują dodatkowe kilogramy. Są to na przykład kostiumy z marszczeniami na staniku lub tankini.

Jakie kostiumy kąpielowe wybrać w przypadku nieidealnej figury?

Podstawową zasadą jest to, iż górna i dolna część ciała muszą w stroju kąpielowym wyglądać proporcjonalnie. Tylko dzięki temu można uniknąć niepotrzebnych spojrzeń innych osób. Jeśli kobieta posiada figurę o dużej dysproporcji, musi pomyśleć o kupnie każdej części stroju osobno, gdyż zbyt mały stanik będzie uciskał i eksponował biust. To samo będzie działo się z za małymi majtkami.

Kobiety, które borykają się ze zbyt dużym brzuchem mogą spokojnie ukryć go nosząc tankini, czyli kostium, który zamiast stanika ma koszulkę. Panie z małym biustem mogą natomiast uwydatnić go specjalnymi stanikami z usztywnianymi miseczkami. Dzięki temu, iż branża kostiumów kąpielowych jest tak dobrze rozwinięta, każda kobieta z łatwością powinna znaleźć strój idealny dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kostiumy kąpielowe.

Comments are closed.