We wrześniu i październiku większość rodziców wykupuje dla swojego dziecka ubezpieczenie szkolne. Opiekun może zdecydować się na polisę zbiorową proponowaną przez szkołę lub samodzielnie znaleźć ofertę i ubezpieczyć dziecko na własną rękę. Jaką podstawową opiekę proponują towarzystwa ubezpieczeniowe? Czy kupno polisy NNW szkolnej jest obowiązkowe? Sprawdź! 

Ubezpieczenie szkolne na wszelki wypadek

Ubezpieczenie szkolne stanowi zabezpieczenie zdrowia i życia dziecka. Polisa zapewnia opiekunom pomoc finansową w sytuacji, kiedy dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała albo poniesie śmierć. Polisa NNW szkolna w większość przypadków nie obejmuje chorób. Wysokość świadczenia zależy od konkretnego przypadku oraz warunków proponowanych przez dane towarzystwo. 

Co ważne, polisa chroni dziecko nie tylko wtedy, kiedy przebywa w szkole, ale również w jego czasie wolnym, a nawet w okresie wakacyjnym. Większość ubezpieczycieli daje możliwość poszerzenia podstawowego wariantu o dodatkowe usługi typu  assistance, na przykład transport medyczny. Niektóre towarzystwa finansują (w całości lub częściowo) wizyty u psychologa czy przeprowadzenie operacji plastycznej umożliwiającej dziecku powrót do zdrowia po wypadku.

Czy to konieczne?

Podpisanie rocznej umowy z ubezpieczycielem nie jest obowiązkiem rodzica (ubezpieczone muszą być jedynie dzieci uczestniczące w szkolnej wycieczce). Warto mieć jednak świadomość,  że składka za ubezpieczenie jest stosunkowo niska (jej wysokość wynosi zaledwie kilkadziesiąt złotych na rok), a korzyści płynące z jej zawarcia – bardzo duże. Osoby rezygnujące z ubezpieczenia szkolnego nie będą mogły liczyć na wsparcie finansowe w kryzysowej sytuacji, której nie sposób przewidzieć.

Comments are closed.