Tradycyjne układy zawieszeń niestety pozostawiają wiele do życzenia. Między innymi dlatego też producenci nowych samochodów coraz częściej sięgają po miechy pneumatyczne. Niniejszy artykuł to idealna propozycja właśnie dla tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się nieco więcej o niezawodnym układnie pneumatycznym.

Jakie zadania spełnia zawieszenie pneumatyczne?

Miechy pneumatyczne znacząco poprawiają parametry trakcyjne auta. W dużej mierze to właśnie dzięki temu elementowi można liczyć na optymalną redukcję drgać i wszelkich wstrząsów.

Przy dużych prędkościach zawieszenie jest automatycznie obniżane. Dzięki temu rozwiązaniu zmienia się środek ciężkości, dlatego też zdecydowanie łatwiej jest pokonać zakręty. W wielu nowych autach istnieje możliwość korygowania ugięcia zawieszenia. W ten sposób każdy kierowca może nie tylko poprawić przyczepność kół do nawierzchni, ale również znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Awaria miechów pneumatycznych – co zrobić?

Miechy pneumatyczne bardzo często mają mniejsze lub większe problemy z nieszczelnością. Przy uszkodzonych miechach bardzo trudno jest zachować optymalne ciśnienie powietrza. Pamiętać należy o tym, aby błyskawicznie zareagować na proste usterki, dzięki czemu będzie można uniknąć kosztownych napraw.

Nawet nieszczelność jednego z miechów pneumatycznych może doprowadzić do uszkodzenia kompresora. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego kompresora. Na rynku dostępne są również specjalistyczne firmy, które zajmują się regeneracją opisywanego podzespołu.

Zawieszenie pneumatyczne wymaga systematycznych przeglądów. Tylko w ten sposób możliwe będzie wykrycie wszelkich nieszczelności. W wielu przypadkach nasze problemy wynikają z błędnej pracy czujników.

Jakie są główne objawy uszkodzenia miechów pneumatycznych?

Nieszczelność miechów pneumatycznych można bardzo szybko zauważyć po tym, że w aucie dość często pracuje kompresor. Jeżeli nasz samochód po kilkugodzinnym postoju dość mocno opada, to warto jak najszybciej skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika.

Jeżeli nieszczelność jest bardzo duża, to nasze auto całkowicie opadnie. W takiej sytuacji jazda pojazdem jest niemożliwa, dlatego też niezbędna jest wizyta u mechanika.

Comments are closed.