Upadek z konia podczas jazdy może zakończyć się śmiercią. Bardzo brutalny początek, ale konieczny, aby pomóc wszystkim uświadomić sobie to, że kask do jazdy konnej jest koniecznością, jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie.

Ochrona na głowę

Tak, może i kask do jazdy konnej nie jest zbyt wygodnym elementem – w szczególności dla osób, które mają awersję do noszenia czegoś na głowie. Ale jest koniecznością, której w żaden sposób nie można pomijać. W razie ewentualnych wypadków dojdzie do mniejszych uszkodzeń ciała, a co najważniejsze głowy. Do pewnego czasu, wśród jeźdźców częściej spotykane były toczki. Miały one jednak poważną wadę. Nie zapewniały należytej ochrony jeźdźcom. Kask jest może nieco masywniejszy, ale zapewnia lepszą ochronę głowie podczas treningu, czy nawet podczas zawodów jeździeckich. 

Regulowany kask do jazdy konnej

Patrząc na dzisiejsze czasy, do wyboru mamy różnego rodzaju kaski do jazdy na konia. Najlepszą propozycją są te, które są regulowane. Jest to ważne chociażby w przypadku dzieci, które cały czas intensywnie rosną. Zmienia się nawet ich rozmiar głowy, chociaż na pierwszy rzut oka może nie do końca zdajemy sobie z tego sprawę. Regulowany kask starcza na dłużej. Przy czym – podczas zakupu tego elementu do jazdy konnej należy zdecydować się na taki egzemplarz, który ma solidnie wykonane pokrętła. Tylko dzięki temu będziemy mieć pewność, że nic nie rozwali się po kilku miesiącach użytkowania. Alternatywa dla regulowanego kasku są te normalnie, zwykłe modele dostępne w sklepach.

Comments are closed.