Bez patelni nikt nie wyobraża sobie życia. To element, który jest bardzo pomocny, jeżeli chodzi o przyrządzenie smażonych dań. Przy czym, warto zwracać uwagę na to, jakie patelnie ceramiczne wybiera się do swojej kuchni. Po to, aby móc czerpać maksimum możliwości z gotowania.

Czy istnieją patelnie uniwersalne?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, kto co dokładnie chciałby mieć w swoim domu. Są takie osoby, które mogą mieć patelnie ceramiczne w różnych rozmiarach, poukładane starannie w szafkach kuchennych. Są również takie osoby, które aż tylu patelni mieć nie mogą, ze względu na ograniczoną powierzchnię. Co zrobić w takim przypadku? Wybrać coś bardziej uniwersalnego, głębszego, co będzie pomocne przy przyrządzaniu różnorodnych potraw. Mówi się, że patelnie uniwersalne nie istnieją. To wszystko zależne jest od tego, pod jakim kątem się na to wszystko patrzy. Tego rodzaju głębokie patelnie są o tyle dobre, że pozwalają na przyrządzenie potraw pod przykrywką.

Jak czyścić patelnie ceramiczne?

Posiadanie tego rodzaju patelni przyniesie ogrom korzyści. Trzeba jednak wiedzieć, jak należy dbać o ceramiczne patelnie. Zawsze trzeba poczekać, aż po gotowaniu, patelnia ostygnie. Na gorąco nigdy nie można jej kłaść pod strumień zimnej wody. Wtedy kiedy patelnia ostygnie, można umyć ją ciepłą wodą, z płynem do mycia naczyń. Nigdy nie można do nich uzywać popularnych drucianek. Miękka szmatka lub gąbka to jedyne dwie rzeczy, które można użyć do czyszczenia tego rodzaju patelni, aby nie uszkodzić jej powłoki ceramicznej.

 

Comments are closed.