Australia jest piękna. Z jednej strony dzikie zwierzęta, piękno natury, świat inny niż ten, który znamy. Do tego wszechobecne ciepło i zagrożenia, o których tak naprawdę nawet nie mamy pojęcia, dopóki się z nimi nie zetkniemy. Wybierając się w podróż warto zaufać wiedzy i doświadczeniu innych i odpowiednio zabezpieczyć wyjazd wybierając dopasowane ubezpieczenia turystyczne. Czy w Australii też będzie potrzebne?

Australia – wyjazd marzeń

Mimo że jest to tak daleki ląd, to Australia kusi wiele osób pięknem natury, a do tego wyjątkową architekturą. W końcu kto nie zna słynnego gmachu opery? A do tego piękne plaże, ciepłe morze – raj na ziemi! Nic dziwnego, że Australia jest chętnie odwiedzana.

Świetną atrakcją jest również wspaniałe zoo, podzielone na strefy regionalne. Super atrakcją są także ogrody botaniczne, lunapark w Sydney, a także liczne muzea i galerie. Świetną atrakcją jest też wyjątkowe oceanarium, w którym można podziwiać morskie życie m.in. rekiny.

Niezapomniana przygoda

Jeśli chcesz, aby wyjazd pozostał wspaniałą przygodą to przed podróżą musisz zadbać o odpowiednio dopasowane ubezpieczenie turystyczne. To gwarancja na to, aby móc cieszyć się urlopem bez stresu, że coś może go zakłócić. Wypadków niestety nie da się przewidzieć, ale można zredukować ewentualne konsekwencje. Szczególnie, że opieka zdrowotna za granicą bywa naprawdę kosztowna. Warto także zadbać o to, aby polisa obejmowała ewentualny transfer medyczny do kraju. Polisa zdrowotna powinna wynosić co najmniej 50 tys. euro, ale najlepiej aby obejmowała też NNW oraz OC.

 

Comments are closed.