Niektóre partie na ciele mają dużą tendencję do produkcji włosów, które w tych miejscach nie są czymś pożądanym. Dlatego aby czuć się pięknie i estetyczne wiele osób usuwa zbędnie odrastające włosy z pach, okolic bikini czy nóg. Jednak nie jest to łatwe – zwykłe maszynki czy golarki często pozostawiają podrażnienia, przy usuwaniu towarzyszy ból, który może być jeszcze spotęgowany różnorodnymi zacięciami. Depilacja laserowa to sesja zabiegów, po których przeprowadzeniu można wreszcie zaznać spokoju i ulgi.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa skupia się na cebulkach włosowych – to one odpowiedzialne są za ciągłe wyrastanie i produkowanie włosów, które mimo regularnego golenia potrafią odrastać w kilka dni. Laser o konkretnym parametrach i ustawionej długości wiązki światła nakierowany jest na dane miejsce na ciele – na przykład pachy. Melanina nadająca kolor włosom czy skórze wyłapuje tą wiązkę światła nagrzewając swoją strukturę. Zbyt wysoka temperatura permanentnie uszkadza cebulki włosowe – a ich uszkodzenie na zawsze sprawi, że włos nie wyrośnie.

Sprawdź: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-warszawa-mokotow/

Jednak, żeby nie było za prosto – cebulki włosowe muszą zostać zniszczone w konkretnej fazie swojego wzrostu, która zapętla się w kółko. To musi być faza wzrostu czyli anagenu. W przeciwnym razie włosy za kilka miesięcy bądź lat mogą znów wyrastać, gdyż wcześniej nie zostały doszczętnie zniszczone, a przeszły tylko w stan uśpienia. Niestety nie wiadomo w jakiej fazie znajduje się cebulka włosowa każdego z klienta, dlatego musi on przychodzić na regularnie ustalone sesje. Powinien przestrzegać terminów, aby nie przegapić dobrego momentu stąd ich przekładanie jest niewskazane. 

Depilacja laserowa – Warszawa Mokotów

Jedną z największych dzielnic Warszawy jest Mokotów. W takich miejscach warto szukać dobrych, sprawdzonych salonów depilacji laserowej, gdyż z reguły posiadają one najlepszy personel i sprzęt. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę podczas trwania zabiegu nie należy oszczędzać i pójść do renomowanych miejsc.

Comments are closed.