Na pewno będzie trzeba odwiedzić sklep jeździecki, jeżeli ktoś będzie chciał na poważnie wziąć się za trenowanie. Jeden trening w tygodniu lub też w większej ilości, wymaga przygotowania odpowiednich sprzętów, ułatwiających m.in. jazdę.

Sklep jeździecki dla każdego

Zakupy w takim sklepie na pewno należy zacząć od poszukiwania kasku na głowę. Chociażby dlatego, że chodzi o bezpieczeństwo i ochronę zdrowia. Nawet, jeżeli ktoś tylko jeździ od czasu do czasu, powinien mieć własny kask, który pomaga również zadbać o higienę. Kiedyś mówiono o toczkach, ale nie były one w stanie zapewnić takiego bezpieczeństwa. Kaski są bardziej dopracowane. W szczególności, jeżeli weźmie się pod uwagę chociażby materiał wykonania – twardy poliwęglan, który jednocześnie jest bardzo lekki. Dzięki temu głowa nie jest aż tak mocno obciążona.

Solidnie wykonany kask

Sklep jeździecki oferuje kaski dla kobiet, dla mężczyzn, a także dla dzieci. W końcu każda z tych grup osób ma różny obwód głowy, dlatego jest ich aż tyle w ofercie. Nie tylko sam materiał zewnętrzny kasku jest ważny, ale także jego wypełnienie. Często można spotkać się z polistyrenem o zmiennej gęstości. To właśnie on sprawia, że podczas uderzenia, wytworzona energia zostaje rozproszona, dzięki czemu głowa nie jest narażona na większe uszkodzenia. Warto także sprawdzić, czy sam kask jest w należycie dopasowany. Tzn. czy nie zsuwa się lub też nie powoduje zbyt mocnego ucisku. Idealne dopasowanie do obwodu głowy jest koniecznością podczas bezpiecznej jazdy.

 

Comments are closed.