Szukając niebanalnej inspiracji na to, w jaki sposób zaaranżować salon czy pokój dzienny, warto sięgnąć po inspiracje zza Oceanu. Styl New Hampton to jedna z chętniej wykorzystywanych propozycji na stworzenie wyjątkowej przestrzeni wypoczynkowej. Czym się charakteryzuje?

Cechy charakterystyczne stylu New Hampton

Styl New Hampton najprościej określić można jako aranżacje inspirowane morzem, naturą i życiem blisko niej. Wnętrza w tym stylu są jasne, przestronne, zaprojektowane funkcjonalnie, ale też w sposób przytulny. Królują tu kolory takie jak biel, beż, kość słoniowa oraz błękity – takie zestawienie ma przywodzić na myśl letnią plażę oraz szumiące nieopodal morze. Kluczem do stylu New Hampton są bez wątpienia dodatki – tu każdy element ma znaczenie. Wnętrza takie warto dekorować elementami wiklinowymi, ale też niebanalnymi grafikami na ścianach, obrazami. We wnętrzach New Hampton chętnie wykorzystywane jest również lite drewno. Jasne drewno to materiał niezwykle trwały, ceniony w dekoracji wnętrz. Dobrym pomysłem jest też dopasowanie odpowiedniego oświetlenia, aby wieczorami wnętrze salonu było rozświetlone w sposób elegancki i praktyczny.

Jakie meble wypoczynkowe wybrać do salonu New Hampton?

Najważniejszy w stylu New Hampton jest komfort. Granatowa kanapa w salonie tego typu sprawdzi się idealnie. Warto wybrać model, w którym siedziska i oparcia wypełnione są sprężynami i piankami, dzięki czemu kanapa zapewni wysoki poziom wygody. Współcześnie meble wypoczynkowe opierają się na płytach meblowych – są one trwałe, zabezpieczone przed odkształcaniem. Wierzch sofy tapicerowany jest tkaninami o wysokiej odporności na ścieranie i uszkodzenia. Warto zwrócić uwagę na tkaniny – zazwyczaj do tapicerowania wykorzystywane są tkaniny bawełniane, uwagę zwracają też tkaniny welurowe, które wspaniale mienią się w świetle.

 

 

Comments are closed.