Posiadacze koni czy tez osoby zajmujące się stajniami mają świadomość, jak istotne jest odpowiednie doposażenie każdego boksu. Akcesoria dla konia to szerokie spektrum asortymentu, które pozwala na dobranie elementów niezbędnych zarówno dla początkujących jeźdźców, jak i profesjonalistów czy jeźdźców sportowych. Jakie akcesoria dla konia warto wybrać?

Czapraki i derki – niezbędne akcesoria dla konia

Akcesoria dla konia to przede wszystkim elementy niezbędne podczas jazdy – do takich zaliczamy czapraki. Czapraki to profilowane podkładki pod siodło, które oddzielają je od skóry konia. Wysokiej jakości czapraki chronią skórę zwierzęcia, pozwalają na jej stałe wentylowanie, są przyjemne w dotyku. Istotne jest, aby czaprak wypełniony był wysokogatunkowym tworzywem, który nie zbija się. Zadaniem czapraka jest również wchłanianie wilgoci.

Funkcjonalne akcesoria dla konia to między innymi derki – derki stosowane są w różnych sytuacjach i mogą być dopasowane do pory roku. Klasyczna derka chroni grzbiet konia przed chłodem, jak również przed gryzącymi insektami w trakcie lata. Cieplejsze derki stosowane są w okresie jesieni i zimy.

Wygodne i dopasowane siodło – akcesoria dla konia i jeźdźca!

Siodło to absolutny niezbędnik i element, którego nie może zabraknąć w stajniach. Dobrej jakości siodło jest znacznym wydatkiem, warto jednak pamiętać, że to właśnie od tego elementu zależy wygoda i bezpieczeństwo jeźdźca i konia. Wysokiej jakości siodło to produkt szyty i wykonany z najwyższej jakości skór – materiał taki jest wysoce odporny na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci. Oczywiście aby siodło zachowało doskonały wygląd konieczna jest jego pielęgnacja.

Akcesoria dla konia to także ochraniacze, które wykorzystywane są szczególnie podczas treningów ze skokami przez przeszkody. Ochraniacze pozwalają na zabezpieczenie stawów i kości przed kontuzjami.

 

Comments are closed.